Lajme

Bilanc tragjik aksidentesh: Në një javë humbin jetën 5 persona dhe plagosen 47 të tjerë

Java e fundit rezulton me një bilanc negativ sa i përket aksidenteve rrugore. Nga data 10 Maj, janë regjistruar 44 ngjarje rrugore, duke shkaktuar vdekjen e 5 persona dhe plagosjen e 47 të tjerëve.

Aksidenti i fundit me pasoja ndodhi në kryeqytet, ku mbeti i vdekur 33-vjeçari Redi Karreci. I riu po udhëtonte me automjetin e tij tip Alfa Romeo kur ka humbur kontrollin dhe është përplasur në rrugën “Sulejman Delvina”.

Grupi hetimor ka dyshime se viktima po udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara në momentin kur ka humbur kontrollin e makinës dhe është përplasur me trafikndarësen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: