Lajme

Brataj: Vaksina anti-covid jo e detyrueshme për studentët

Kreu i Urgjencës Kombëtare dhe pjesë e Komitet Teknik të Ekspertëve për pandeminë, Skënder Brataj sqaron se vaksina anti-covid nuk është në listën e vaksinave të detyrueshme, ndaj për çdo qytetarë ajo vetëm këshillohet. Po ashtu Brataj shprehet se nuk është dakord të me ndarjen e studentëve në dy grupe.

Në mbledhjen e radhës së Komitet Teknik të Ekspertëve pritet që ministria e shëndetësisë ti jap dritën jeshile përdorimit të dozës së tretë të vaksinës anticovid te personat mbi 60 vjeç, dhe të fëmijët mbi 12 vjeç.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: