Lajme

Bulqizë/ Qendra e votimit nxjerr pa mbyllur kutitë vëzhguesit e Elton Debreshit

Qendra e votimit në Bulqizë ka nxjerr pa mbyllur kutitë vëzhguesit e akredituar nga KQZ të Elton Debreshit.

Debreshi ka denoncuar rastin përmes një video në Facebook, ku shprehet se “Qendra e votimit ne Bulqizë refuzon te japë arsye se pse ne kundërshtim me ligjin ka nxjerre pa mbyllur kutite e votimit vëzhguesit e akredituar te kandidatit Elton Debreshi”.

Ai njofton se Policia ka qenë e pranishme dhe nuk ka ndërhyre për të siguruar zbatimin e ligjit. Debreshi tha se do të padis çdo shkelës ligji brenda dhe jashtë qendrës së votimit. Në video shihet se si vëzhguesve që kërkojnë informacion iu është mbyllur dera dhe nuk u jepet përgjigje pyetjes së tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: