fbpx
Lajme

Çani sfidon publikisht Ramën

Kryeministri Edi Rama tha në emisionin “Opinion”, duke përdorur si argument se nuk ka vjedhur për inceneratorët tha se nuk ka hajdutë dy metra të gjatë: “Ju thoni se politikanët janë të gjithë hajdutë, por harojeni, nuk ka vjedhës dhe gënjeshtarë mbi dy metra”. Kjo shprehje e kryeministrit u pasua me një sërë ‘meme’-sh online, ku ndjekësit I gjenin kryeministrit hajdutë ‘dy metra të gjatë’.

Po ashtu në emisionin “Zonë e lirë”, Arjan Çani ka gjetur dy amerikanë të dënuar me burg si hajdutë. Njëri një ish basketbollist që grabiti paratë me anë te një shoqate bamirësie, dhe tjetri një ish punonjës i Google që vodhi dosjet dhe ja shiti nje kompanie konkurente.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button