Lajme

Dinosaurit në Kopshtin Zoologjik të Tiranës i shkulin dhëmbin (foto) Ne nuk do bëhemi kurrë njerëz

Pjesë e Kopshtit të ri Zoologjik të Tiranës është dhe një dinosaur, por normalisht, ndryshe nga kafshët e tjera, ajo nuk është prej vërteti, pasi kjo lloj kafshe nuk ekziston më.

Mirëpo, vetëm disa ditë pas inagurimit të Kopshtit të ri Zoologjik, dinosaurit i mungon një dhëmb. Siç shihet dhe nga fotot e mëposhtme, vizitorët që kanë shkuar për ta parë nga afër i kanë shkulur dhëmbin e mesit në nofullën e poshtme.

Fotot janë publikuar në rrjetet sociale nga gazetarja Elona Gjylmi, e cila krahas tyre shkruan me ironi: “Ia kishin shkulur një dhëmb dinosaurit… për kujtim”.

Kopshti Zoologjik i Tiranës u inagurua pak ditë më parë ku prezent ishin kryetari i Bashkisë Erjon Veliaj dhe kryeminsitri Edi Rama. Rama e cilësoi si një nga projektet më të rëndësishme dhe një nga hapësirat më argëtuese në kryeqytet.

Dinosaurit në Kopshtin Zoologjik të Tiranës i shkulin dhëmbin (foto) Ne nuk do bëhemi kurrë njerëz

Ndërkohë dje është zbuluar edhe personi që do jetë në krye të Kopshtit Zoologjik në postin e drejtorit, më saktë do jetë drejtoershë.

Mèsohet se Monika Lubonja është emèruar nga krýebáshkiaku Veliaj, drèjtoreshë e Kopshtit të ri Zoòlogjík. Tashmë do të drèjtojë këtë kopësht, ku ndòdhen 160 kafshë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close