Lajme

Djegin mbeturinat por u marrin flakë pemët, rrezikojnë pallatin dhe banesat në Vlorë

Zjarr në lagjen “1 Maji” në Vlorë.Djegia e mbeturinave ka vënë në rrezik një pallat dhe 2 shtëpi private.

Shërbimi zjarrfikës ka ndërhyrë për shuarjen e flakëve.

Mësohet se zjarri u është vënë mbeturinave por ka dalë jashtë kontrollit duke djegur pemët aty pranë.

Ngjarja pason zjarrin në fushën e vendgrumbullimit të mbetjeve në Vlorë.

Po ashtu nga flakët janë djegur kabllot elektrike që furnizojnë palaltin me energji elektike. Po ashtu është dëmtuar edhe një automjet.  Flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke u përhapur edhe më tej, duke rrezikuar edhe godinat që gjenden aty afër.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close