Lajme

“Do e keni falas”/ Rama jep lajmin e mirë, ja kush do përfitojë….

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një lajm të mirë. Ai deklaroi se vaksina është falas për grupet e rre.zikuara, siç janë fëmijët, të moshuarit dhe të sëmurët kronikë. Ai e ka nisur me një ftesë për qytetarët që të drejtohen në qendrat shëndetësore dhe të marrin vaksinën kundër gripit.

Rama shkruan: “MIRËMËNGJES — dhe me ftesën për të shkuar pranë qendrës suaj shëndetësore për të marrë vaksinën kundër gripit, të cilën grupet më të rrezikuara si të moshuarit, fëmijët (2-5 vjet) dhe të sëmurët kronikë do ta kenë falas, ju uroj një javë të mbarë –”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: