BotaLajme

E shitën kur ishte foshnje, rigjen prindërit pas 17 vitesh por sërish e braktisin

Një adoleshent kinez, i cili u shit nga prindërit e tij si foshnjë, dhe thuhet se u refuzua nga ata pas një ribashkimi të fundit, ka vd ekur. Liu Xuezhou me sa duket mori jetën e tij në provincën Hainan të hënën në mëngjes, sipas raporteve. Historia e tij ka mbërthyer Kinën dhe ka shkaktuar shumë zemërim në opinionin publik.

Historia e 17-vjeçarit erdhi fillimisht në vëmendjen kombëtare pasi ai postoi një video ku kërkonte ndihmë për të gjetur familjen e tij biologjike. Sipas raportimeve të mediave, Liu u shit nga prindërit e tij biologjikë në vitin 2005 dhe u mor nga një familje tjetër.

Megjithatë, prindërit e tij birësues vdiqën më vonë në një aksident dhe ai e kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij me gjyshërit dhe të afërmit e tjerë. Në dhjetor të vitit të kaluar, 17-vjeçari arriti të gjente prindërit e tij të lindjes, të cilët që atëherë ishin divorcuar dhe rimartuar, pasi ai filloi një kërkim në internet.

Liu tha në mediat sociale se në fillim kishte qenë një ribashkim i lumtur – por gjërat morën një kthesë pasi ai thuhet se pretendoi se kishte nevojë për ndihmë financiare.

Ai tha se kishte pyetur prindërit e tij nëse mund të jetonte me ta, ose t’i blinte ose merrte me qira një shtëpi për të pasi ai nuk kishte një të tijën. Megjithatë, ai pretendoi se prindërit e tij e ndërprenë atë, me nënën e tij madje duke e bllokuar atë në platformën e mesazheve WeChat.

Prindërit e tij e kanë kundërshtuar këtë, me nënën e tij që tha se zoti Liu u përpoq ta detyronte atë t’i blinte një shtëpi, të cilën ajo nuk mund ta përballonte. Liu më vonë tha se do të padiste prindërit e tij të lindjes për braktisje, duke thënë në një postim në Weibo se ai do t’i shihte ata në gjykatë.

Thuhet se adoleshenti më pas ishte ngacmuar në internet, ku shumë thanë se ai kishte kërkuar vetëm një shtëpi nga prindërit e tij dhe se po përpiqej të fitonte simpati. Kjo ka ngjallur edhe një ndjenjë frustrimi tek adoleshenti i cili v rau veten pasi nuk mund t’i përballonte ngjarjet dhe komentet e shumta nga njerëzit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close