Lajme

E zuri korrenti duke punuar, ja kush është elektricisti shqiptar që ndërroi jetë në Greqi

Një ngjarje e rëndë është shënuar në zonën e Eretrias në Greqi. Tre elektricistë, një prej të cilëve shqiptarë, kanë ndërruar jetë, pasi i zu korrenti, teksa kryenin riparime në shtylla të tensionit. Shqiptari që ndërroi jetë në këtë ngjarje të rëndë quhet Aleks BrukaI riu nga Rrësheni kishte zgjedhur Greqinë për të jetuar, për të siguruar të ardhura për familjen e tij.

Mirëpo, ai ka pasur një fat tragjik, duke ndërruar jetë në vendin e punës. Përpos tre elektricistëve që ndërruan jetë, dy grekë dhe shqiptari, edhe një tjetër mbeti i lënduar nga incidenti tragjik.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: