Lajme

Edmond Papa, biznesmeni i ekzekutuar në dhjetor 2022 që ka tentuar të blejë hotelin që u rrafshua sot nga tritoli në Sarandë

Një detaj që duket e do i japë një tjetër rrjedhë hetimeve të shembjes së hotel ‘Bizantit’ në Sarandë, është se biznesmeni i vrarë Edmond Papa ka dashur që ta blejë.

Flitet se Papa (i ekzekutuar ne dhjetor 2022)  ka bërë tentativa për ta blerë këtë hotel. Deri më tani nuk konfirmohet se kjo është një nga pistat e hetimit, por pa dyshim do të vijojnë hetimet për të zbardhur mbi motivet dhe autorët e këtij atentati që solli rrafshimin e një prej hoteleve më të vjetra në Sarandë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close