Lajme

Elbasan/ Procedim penal ndaj dy zv.drejtorëve të Policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka nisur zyrtarisht procedim penal ndaj dy zëvendës drejtorëve të Policisë së Elbasanit, Albert Nushi dhe Niko Palla si dhe disa efektivëve të patrullës së Policisë, lidhur me v rasjen e Pjerin Xhuvanit, katër ditë para zgjedhjeve parlamentare.

Burime të cilat konfirmuan lajmin e nisjes së h etimeve ndaj zyrtarëve të lartë në Policinë e Elbasanit, thanë se hetuesit besojnë që vrasja mund të ishte shmangur nëse do të kishte pasur reagim me të shpejtë nga ana e zyrtarëve që ndodheshin në vendin e ngjarjes kur ndodhi k rimi.

Mësohet se janë mbi dhjetë punonjës policie si dhe dy zëvendës drejtorët që janë vënë në hetim nga SHÇBA. He timet po kryhen në bashkepunim me Prokurorinë e Elbasanit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: