Lajme

Elbasan,Kontroll policor ndaj PD

Policia ka mësyrë sot në një prej shtabeve elektoralë të PD në Elbasan. Pa asnjë urdhër prokurorie, forcat speciale të policisë kanë ndaluar anëtarët e shtabit dhe kanë ushtruar kontrolle në makina.

Në momentin e aksionit të policisë, drejtuesi i PD në Elbasan Gazmend Bardhi ka debatuar me disa efektivë duke u kërkuar arsyet se përse p olicia po ndalonte njerëzit.

Situata në Elbasan është t ensionuar ditët e fundit, pas p ërplasjes me a rmë me një militantëve të PD dhe një grupi që blinte vota për PS. Nga p ërplasja me a rmë humbi jetën një person, Pjerin Xhuvani dhe u  p lagosën 4 të tjerë, mes të cilëve dy militantë të PD dhe një oficere policie.

Policia ende nuk ka a rrestuar dy prej personave të PS që blinin vota, të cilët u larguan nga vendi i krimit para syve të drejtuesve të policisë lokale, ndërkohë që kontrollon thuajse çdo ditë  mbështetësit e PD dhe i mban nën vëzhgim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: