Lajme

EMRI/ Aksidenti me 3 persona në Rrogozhinë, shoqërohet 37-vjeçari, kreu parakalimin e gabuar

Policia ka arrestuar një 37-vjeçar të identifikuar si Endrit Lila, pasi dyshohet se është përgjegjës për aksidentin e djeshëm me tre v iktima në Rrogozhinë.

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë një parakalim i gabuar i 37-vjeçarit, ndërkohë që ai do të përballet me akuzën e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, me pasojë vdekjen e 2 ose më shumë personave.

Njoftimi i plotë I policië: Policia ka arrestuar shtetasin E. L., 37 vjeç, pasi ditën e djeshme është përfshirë në një aksident me 2 mjete të tjera. Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 2 drejtuesit e mjeteve shtetasit T. M., 59 vjeç dhe B. K., 58 vjeç, si dhe shtetasja R. K., 44 vjeçe., pasagjere në mjetin me drejtues B. K. Gjithashtu  është d ëmtuar dhe një shtetase e mitur 10 vjeçe, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Kujtojmë se si pasojë e aksidentit të djeshëm mbetën të v dekur punonjësi i policisë së burgjeve, Tonin Mëhilli, 54-vjeç, Merushe koni 60-vjeç, bashkëshorti i saj B. Koni dhe mbeti e p lagosur rëndë një shtetase e mitur e moshës 10-vjeç.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: