Lajme

EMRI/ Ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë punonjësi i OSHEE-së

Heroi i dites se sotme Agron Manai Dha shpirtin ne shtyllen elektrike duke i sherbyer nje komuniteti te tere ne fshatin Cerrile te Tepelenes.Lamtumire Agron zemerbardhi . Zoti te deshi prane .Kurajo familjes, shteti te vej dore pasi jan dhjetra elektricist qe kane humbur jeten ne rajonin Tepelene Gjirokaster. Nga Viktor Avdia

Memaliaj/Informacion paraprak. Rreth orës 11:00, jemi njoftuar se në fshatin Çërrilë, Memaliaj, shtetasit A. H., 55 vjeç dhe A. M., 54 vjeç banues në Çërrilë, Memaliaj (Punonjës të OSHEE), duke punuar në një shtyllë tensioni për të riparuar linjën elektrike në fshatin Çërrilë, kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Për pasojë shtetasi A. M., është dëmtuar rëndë, i cili u transportua për në spitalin Gjirokastër dhe shtetasi A. H. ka marrë dëmtime të lehta. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close