Lajme

Erdhën me kamionçinë akulloresh dhe vodhën 110 mln lekë, detaje të reja për grabitjen e postës

Janë mësuar detaje të reja në lidhje me grabitjen e 110 milionë lekëve të vjetra në degën e postës në Krujë, ku drejtor i saj rezulton të jetë Xhelal Rraja. Grabitja e ndodhur mëngjesin e ditës së djeshme është kryer nga persona ende të paidentifikuar, të cilët kanë mbërritur në vendngjarje me një kamionçinë akulloresh (frigoriferike).

Hajdutët kanë kaluar në pjesën e pasme të degës së postës dhe kanë sulmuar rojën e privatit, i cili u arrestua nga policia ditën e djeshme për moskallëzim të krimit dhe shpërdorim të detyrës. Pasi kanë goditur rojën, grabitësit e kanë detyruar këtë të fundit që t’i ndihmojë në vjedhjen e parave. Kamerat në degë dhe ato të biznesve përreth kanë filmuar çdo veprim të grabitësve, por ende policia nuk ka mundur t’i gjejë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: