fbpx
Lajme

Farmacistja nga Korça: Nëse nesër më vijnë maska, hajdeni dhe merrini falas

Që prej ditës së djeshme u tha se maskat mbrojtëse ndaj koronavi rus u shtrenjtuan shumë nga farmacistët dhe depot farmaceutike. Ndonëse u tha se farmacistët që e bëjnë këtë do të ndiqen pen alisht, në shumë farmaci u ab uzua me çmimin. Por farmacistja nga Korça Elda Zavalani ka shkruar se nëse nesër i vjen furnizimi me maska, ajo i shpërndan ato falas.

“Nese neser do me vijne nje sasi maskash, sipas premtimit qe me eshte bere, do tju lajmeroj te vini te merni nga 1 cope secili falas.
Nuk eshte e vertete qe farmacistet kane ngritur çmimet. Ne 2000 farmaciste qe ka Shqiperia, ata 2, 3 qe ab uzojne nuk e nj ollosin dot figuren farmacistit.

Me vjen shume k eq nqs televizionet i pergjithesojne spekullimet dhe perpiqen te njollosin figuren e nderuar te farmacistit. Ne cdo profesion ka njerez te pandergjegjshem dhe ketyre tu vije tu rp e te mbajne pergjegjesi te plote. Te tjeret qofshin te bekuar e ju befte dita njemije !💚

Farmacisti eshte miku juaj.
Me respekt
Elda !”

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button