Lajme

Fëmijët në kushte të vështira, i mituri: Do punoj që të çoj vëllain në shkollë (Video)

Programi “Historia ime”, në Tv Klan ditën e sotme solli historinë tepër të trishtë të familjes Alushi. Pëllumb Kurti, iu drejtua para disa kohësh programit, për të kërkuar ndihmë për kunatin e tij Flamur Alushin. Fatkeqësisht Flamuri u nda nga jeta sepse ai vuante prej vitesh i paralizuar, duke lënë të vetëm 2 djemtë e tij.

Përveç dhimbjes për humbjen e babait, fëmijët e mitur duhet të përballen edhe me vështirësitë ekonomike. Nëna i ka braktisur, ka krijuar një tjetër familje dhe në një lidhje telefonike, djali 15 vjeçar shprehet se nuk do vazhdojë shkollën, por do gjejë një punë. Ai dëshiron që të punojë në mënyrë që të sigurojë për shkollimin e vëllait më të vogël.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: