Lajme

Flet miku i Koço Buzos

Qyteti i Elbasanit u t rondit dje pasi Koço Buzo, i mori jeten gruas e tij, Liljana Buzo. Ngjarja ndodhi në mes të ditës, në afërsi të Gjykatës së këtij qyteti, pranë parkut “Rinia”.

Për “Shqipëria live”, flet miku i Koços: “Kohët e fundit, e shikoja të d epresuar. Nuk kishte para dhe unë e ndihmova. E pashë që u përlot, se iku gruaja”.

Ai thotë se 58-vjeçari po e vuante dhe nuk e pranonte divorcin. “Tha që kishte rreth 6 muaj, i thashë nuk je as i pari as i fundit. E vuajti d ivorcin. Sherre çdo familje besoj ka, por jo të arrijnë deri këtu. Me çfarë kam parë, ai kishte dyshime se ish-gruaja ka një tjetër”.

Liljana kishte kërkuar mbylljen e martesës, për shkak të d hu nës që ushtronte bashëshorti. Sipas mikut të Koços, ai “nuk pranonte që ishte vene dore ndaj saj”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: