Lajme

FOTO/ Aksident i rëndë në Dimal, makina përmbyset mbi asafalt nga shpejtësia. Humbet krahun shoferi i mjetit

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në fshatin Hinkë, të bashkisë së Dimalit.

Sipas News 24, një automjet tip “Opel Astra”, me drejtues një 45-vjeçar ka dalë nga rruga dhe është përmbysur anash saj.

Bëhet me dije se si pasojë e aksidentit ka humbur njërin krah shtetasi Krenar Cjapi, drejtues i mjetit. Ai është transportuar në spitalin e Beratit jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe policia kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë mbledhur provat e nevojshme për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Sipas të dhënave paraprake hetimor dyshohet se aksidenti është shkaktuar si pasojë e humbjes së kontrollit nga shpejtësia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close