Lajme

FOTO/ Shkrumbohet nga flakët një banesë në Memaliaj, shpëtohen katër familjarë, DETAJE

Një banesë në Memaliaj është shkrumbuar nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 5 të Memaliaj. Zjarri ka rënë në banesën e Fatmir Shehut. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, në vendngjarje kanë shkuar shërbimet zjarrfikëse dhe shërbimet e Policisë, të cilat kanë bërë të mundur nxjerrjen e 4 shtetasve që ndodheshin në banesë. Për shkak të asfiksisë nga zjarri, 50-vjeçari Fatmir Shehu është transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore. Sipas hetimeve paraprake zjarri në banesë dyshohet një qiri i ndezur në dhomën e gjumit.

Memaliaj/Informacion paraprak, Rreth orës 21:30, në Memaliaj, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit F. Sh., rreth 50 vjeç.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, në vendngjarje kanë shkuar shërbimet zjarrfikëse dhe shërbimet e Policisë, të cilat kanë bërë të mundur nxjerrjen e 4 shtetasve që ndodheshin në banesë. Për shkak të asfiksisë nga zjarri, shtetasi F. Sh. është transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore. Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të pakujdesisë së shtetasve që ndodheshin në banesë. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close