Lajme

Gjakosi të moshuarit shqiptar duke i goditur me armë në fytyrë, kapet më në fund grabitësi

Më 22 janar një grabitje ndodhi në Memaliaj, teksa autori i vjedhjes goditi dhe me qytën e pistoletës dy të moshuarit në fytyrë, duke i lënë të dergjen nëpër spitale.

Këtë të martë policia ka njoftuar se më në fund hajduti është kapur. Prangosja e tij është bërë në Shkodër. Në duart e policisë ka rënë Ilirjan Korbi, 29 vjeçar nga Paskuqani.

29 vjeçari grabiti në dyqanin e çiftit të moshuar, në momentet kur këta të fundit ndodheshin ende në dyqan. Pas vjedhjes së rreth 500 mijë lekësh të vjetra, i riu i cili u nis nga Paskuqani e vodhi në Memaliaj, është larguar për t’u fshehur në Shkodër, për të bërë të mundur humbjen e gjurmëve të tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: