Lajme

Gjashtë të shoqëruar në Tiranë, policia jep detajet

Gjashtë qytetarë janë arrestuar për vepra të ndryshme p enale gjatë orëve të fundit në Tiranë. Mësohet se në p ranga është vënë 37-vjeçari A. Sh., i cili ka qenë i d ënuar më parë për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

37-vjeçari ndërsa lëvizte në rrugën e Elbasanit me mjetin tip “Opel”, pasi i është dhënë shenja e ndalimit nga Policia, ka hedhur nga xhami i pasagjerit një qese me një sasi lënde të dyshuar n arkotike k okainë.

Po ashtu, në flagrancë u arrestua Gj. K., 53 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij si dhe 41-vjeçari A. M.,  pasi ka v jedhur disa veshje në një dyqan.

Në orët e fundit, policia ka ndaluar 42-vjeçarin me iniciale T.T., pasi ishte i shpallur në kërkim për vjedhje. Kurse, specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan N. H., 49 vjeç dhe R. M., 29 vjeç, pasi u k apën në flagrancë duke drejtuar mjetet e tyre në gjendje të d ehur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: