Lajme

Gjirokastër,Shembet kalldrëmi, shikoni si përfundoi makina

Një rrugë me kalldrëm është shembur në lagjen Palorto të Gjirokastrës. Bazamenti anësor i rrugës së kalldremtë ka rënë në një gjatësi 3 metra duke shkaktuar dëmtime dhe rrëzimin e një automjeti.

Nga rrëzimi i makinës nuk ka pasur viktima, por vetëm një të lënduar lehtë. Shkak i shembjes së rrugës ka qenë pesha e rëndë, pasi automjeti është këmbyer me një makinë të tonazhit të rëndë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: