Lajme

Greqi, boksieri vritet nga dy persona në derën e palestrës

Një atentat mafioz është shënuar në Greqi. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se është vrarë boksieri Haris Kontogiorgis, pak para se të hynte në palestër. 35-vjeçari është qëlluar nga dy persona, të cilët janë larguar më pas me motor. Boksieri ka marrë të paktën katër plumba dhe ka ndërruar jetë brenda pak minutash.

Mediat shkruajnë se shkak i vrasjes mund të jetë hakmarrja, pasi boksieri dyshohet se ishte përfshirë në vrasjen e xhaxhait të tij disa muaj më parë.

“Isha në katin e tretë dhe dëgjova pesë të shtëna. Policia ishte e përqendruar ”, thotë një dëshmitar okular në të cilin është përqendruar klima e terrorit që mbizotëronte në zonën e ekzekutimit mafioz.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: