Lajme

Greqi, Grabitën dyqane dhe banesa, kush janë dy shqiptarët

Policia greke bën publike fotot dhe identitetin e dy shqiptarëve të arrestuar në gusht të këtij viti në Selanik. Kastriot Haxhi Kryemadhi, 29-vjeç nga Prrenjasi dhe Rigels Dritan Upe, 22-vjeç, nga Pogradeci akuzohen për 11 grabitje me a rmë në dyqane dhe grabitjen e një banese.

Gjatë arrestimit atyre iu gjetën 1 pistoletë TT dhe 1 thikë. Grabitjet i kryenin në Ano Poli, Toumpa, Kalamaria, Sykeon, Polikni dhe Evosmo.

Të dhënat janë publikuar me urdhër të prokurorit me qëllim identifikimin e tyre nga të tjerë shtetas që mund të kenë rënë pre e grabitjeve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: