Lajme

Greqi, zjarrfikësi bie në një pus teksa luftonte me flakët

Një zjarrfikës ka shpëtuar mrekullisht në Greqi. Mësohet se ai po l uftonte me flakët për të shpëtuar dy banesa në Kryoneri, por gjatë ecjes, ra në një pus.

Kolegët e tij kanë ndërhyrë menjëherë dhe fatmirësisht kanë mundur ta nxjerrin nga pusi ku kishte rënë.

Ndërkohë në Greqi raportohet për të paktën dy zjarrfikës në gjendje të rëndë për shkak të thithjes së tymit. Ata janë në intubim ndërsa mjekët po bëjnë të pamundurën për t’i shpëtuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: