Lajme

Himarë/ Shkeljet që i kushtuan gjobën, pamjet nga Drimadha (Video)

Dosja.al ka siguruar pamjet e masàkrës mjedisore që kreu bznesmeni në vijë bregdetare të Drymades. Siç shihet edhe në video, fadroma e futur në mes të detit, dhe e gjithë zona është shkàtërruar, nga punimet e kryera nga biznesmeni.

Për të zgjeruar biznesin e tij, biznesmeni kishte vendosur të kryente ndërhyrje në vijën bregdetare, por jo gjithçka shkoi siç planifikoi ai, pasi autoritetet vendore pikasën shkeljet. Dosja.al raportoi pak më parë, se 44-vjeçari me inicialet A.B., është proceduar penalisht dhe është gjobitur me 2 milionë lekë pas ndërhyrjeve në vijën bregdetare. Ai kishte ngritur edhe katër çadra pa lejen e Bashkisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close