Lajme

Humbi jetën në aksident në Bulqizë , shkolla bën postimin prekës për 17-vjeçarin nxënës shkollën e Mesme Teknologjike “Hysen Çela”

Një 17-vjeçar, i quajtur Florian Pupuleku humbi tragjikisht jetën në një aksident me makinë gjatë mbrëmjes në Bulqizë. Makina me të cilën ai po udhëtonte përfundoi në humnerë dhe për pasojë 17-vjeçari vdiq në vend, ndërsa i plagosur mbeti Ervi Terziu. Mësohet se v iktima ishte nxënës shkollën e Mesme Teknologjike “Hysen Çela” në Durrës”. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar dhe shkolla si institucion, ku shpreh ngushëllime për këtë humbje të madhe. Ndër të tjera mësohet se Floriani ishte edhe senator i klasës XII-U1.

Postimi i shkollës: Me keqardhje japim lajmin e hidhur se nxenesi i shkolles tone, senatori i klases se XII-U1 Florian Pupuleku ka humbur jeten ne nje aksident tragjik. Stafi dhe nxenesit e shkolles i shprehin ngushellimet familjes dhe shokeve. Qofte i xhehnetit dhe zoti i dhente force familjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: