Lajme

I mori jetën të birit, avokati: Gjendja e Skënderit është e rënduar, ai nuk ka dashur…

Avokati i biznesmenit Skënder Krasniqi, i cili i mori jetën të birit Albert Krasniqi tragjikisht, në Prishtinë pretendon se ngjarja ka ndodhur pa dashje. Sipas mediave vendase, avokati Ramiz Krasniqi deklaroi se gjendja e Skënderit ka qenë tepër e rënduar dhe se stafi i burgut i jep qetësues kur ka kriza, por ditën e sotme ai është më i stabilizuar.

“Edhe sot jam taku me Skendërin, është pak më mirë, e falënderojmë stafin e burgut i kanë nejt shumë gati, ai kur e ka ndonjë krizë i japin ndonjë qetësues dhe në krahasim me ditën kur është caktu paraburgimi ai është më mirë”.

Ai tregoi po ashtu se Skënderi ende nuk ka deklaruar asgjë para prokurorëve pasi është mbrojtur në heshtje. “Skenderi është mbrojtur në heshtje, s’ka ndeklaru asgjë. Vetëm mu kur më ka thirrë më ka thënë Ramiz me dorë aksidentalisht më ka kërsit alltia, sepse alltia ka qenë e Albertit. Ar ma pa leje ka qenë, nuk e di kur e ka ble Alberti armën”.

“Unë nuk e di së çka kanë deklaru familjarët, por e di që është aksidentale, ashtu më ka thënë Skenderi. Tani ta shohim se çfarë po flasin pamjet e kamerave. Me gjasë ka pas kamera, i kanë tërheq policia, por tash a kanë qenë funskionale a jo nuk e di se nuk e kam pa atë pjesë. Ajo pjesë ka qenë me kamera, por nuk e di e di që policia ka shku dhe besoj që I kanë tërheq”, tha Ramiz Krasniq

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close