Lajme

“Igori i tmerrshëm”, serbo-hungarezi i dënuar me burg përjetë sulmon gardianët sapo del nga izolimi…

“Igor rusi”, 42-vjeçari ruso-hungarez nuk heq dorë nga dhuna edhe pse i dënuar me burgim të përjetshëm në Itali dhe Spanjë. Ai ka sulmuar gardianët e burgut, sërish si dy vite më parë, duke thyer pllaka dhe duke i përdorur si tehe.

Nga Spanja, ku ndodhet në burg Igor rus, emri i të cilit është Norbert Feher, vazhdon të njëjtat skenare të çmendur të dy viteve më parë.

Vrasësi, në fakt, si në vitin 2021 edhe të enjten e kaluar, sulmoi rojet e burgut të burgut Estremera (Madrid) me pllaka të thyera të përdorura si thika, sapo doli nga izolimi. Një oficer u plagos në fytyrë.

Nga Madridi po flitet sërish për furinë e Igor rusit. Zyrtarët e burgut të Estremerës kishin shkuar për ta marrë Norbert Feher nga qelia e izolimit për ta çuar për të dëshmuar me videokonferencë, në seancën për gjykimin për ngjarjet e Duenas. Atje, në prill të vitit 2021, ai tentoi të plagoste një oficer burgu, duke e goditur me dy pllaka të marra nga banja e qelisë dhe dërgoi pesë punonjës të burgut në spital, për të shmangur transferimin në Zuera (Zaragoza) për gjykim për vrasjen e trefishtë të kryer në Teruel, në dhjetor 2017.

Siç raportohet nga Quotidiano Nazionale, vrasësi i Budrio ishte edhe një herë i armatosur me pllaka dhe gati për të goditur. Ai mbante pllaka nën rroba për t’u mbrojtur nga reagimi i gardianëve.

Pra, me atë skenar të testuar tashmë dy vjet më parë, serbi ndërmori sërish veprime. Ai ka plagosur një oficer në faqe, duke i shkaktuar një plagë 7 centimetër. Pastaj u bërtiti të tjerëve: “Do t’ju vras ​​një nga një”.

Duke rrëfyer të gjitha këto detaje, National Quotidiano citon faqen spanjolle Hoy Aragón, e cila intervistoi disa punonjës të burgut në Madrid: “Igor është jashtëzakonisht agresiv, ai ndihet gjithmonë në luftë dhe për vite me radhë ka terrorizuar ata që janë përgjegjës për sigurinë e tij”.

Igor rus është arrestuar në Spanjë që prej dhjetorit 2017 pas një vrasjeje të trefishtë në Aragon, ndërsa ishte në kërkim për vrasjet, në Itali, të Davide Fabbri dhe Valerio Verrit, në maj të po atij viti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close