Lajme

Ishte dënuar për plagosje, arrestohet 30-vjeçari në Vlorë

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosje. Sipas njoftimit zyrtar, ngjarja ka ndodhur më 7 nëntor të vitit të kaluar.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi N. J., banues në Orikum, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Orikum, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, kapën dhe ndaluan shtetasin në kërkim N. J., 30 vjeç, banues në Orikum, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi dyshohet se më datë 07.11.2022, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin F. A.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close