fbpx
Lajme

Itali: Bie nga karroca e karnavaleve, humb jetën fëmija 4-vjeç

Një djalë 4-vjeçar, i quajtur  Salvatore Sclafani, ndërroi jetë pasi ra nga një prej karrocave që shëtiste nëpër rrugët e Sciacca për Karnavale, në provincën Agrigento.

Ngjarja ka ndodhur në orën 11:00 të ditës së sotme, 22 shkurt, shkruan giustizianews24. Djali u vu në karrocë e cila ishte e palëvizshme por sapo automjeti filloi të lëvizte, djali ra në tokë dhe goditi kokën.

Ai u dërgua menjëherë në spital nga babai i tij por nuk ia doli dot të mbijetonte.

Kryebashkiaku, Francesca Valenti, i cili ka vendosur të pezullojë festimet në shenjë zie, është gjithashtu në spital. Policia po heton shkaqet e këtij aksidenti, ndërkohë Prokurori Sciacca ka hapur një hetim.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button