Lajme

Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme, moti do jetë me kthjellime dhe vranësira. Sipas MeteoAlb, në zonat bregdetare paraqiten me kthjellime, po në zonat e ulëta dhe malore do kenë kalime vranësirash. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës, por edhe orët e natës të sjellin largim të vranësirave nga vendi ynë duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes po ashtu edhe në mesditë duke u luhatur nga 15°C mëngjesi deri në 35°C mesdita. Era do fryjë mestare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Verior-Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: