Lajme

Ja veprimi që bëri lojtari i Çelsit për ta mbyllur ndeshjen me fitore

Çelsi është fituesi i Champions Ligë dhe pas fitores, kanë dalë foto dhe video të momenteve më pikante të ndeshjes, mes tyre edhe veprimi i lojtarit francez, N’Golo Kante. 30-vjeçari Kante gjendej në një situatë ku mund të fitonte minuta, mirëpo ai u ngrit ngadalë.

Veprimi i mesfushorit shkaktoi të qeshura në rrjetet sociale, pasi ai njihet si një lojtar që bën lojë korrekte dhe që është modest. Dhe sigurisht që bashkëlojtarët e tij do të dëshironin që ai të qëndronte më shumë i shtrirë në tokë, pasi City në ata minuta bënte presion të lartë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: