fbpx
Lajme

Ka ditëlindjen, kryeinfermierja e kalon duke u shërbyer pacientëve me Covid-19 tek Infektivi

Ana Luca sot feston ditëlindjen, megjithatë është duke u shërbyer pacientëve me Covid-19. Ajo është kryeinfermiere tek Infektivi duke u përballur me situatën me kurajo dhe guxim, sipas asaj që shkruan kryeministri Edi Rama në një postim të tijin në Facebook. Rama e ka uruar Anën, në emër të të gjithëve duke e cilësuar si një prej heronjve të mjekësisë

Postimi i plotë: “Në këtë ditë të shtune që përkon edhe me ditëlindjen e saj, Ana Luca është duke u shërbyer pacientëve me COVID19, si kryeinfermiere në detyrë e Spitalit Infektiv, duke përballur me kurajo dhe guxim të pashoq, armikun e padukshëm e të pabesë.

Është kënaqësi dhe nder që si kryetar i qeverisë, t’ia uroj në emër të të gjithëve këtë ditë të shënuar një prej heronjve të mjekësisë, forca njerëzore e të cilëve, bashkë me aftësinë e tyre të spikatur profesionale, i bën shembuj frymëzues e domethënës për të gjithë ne në këto kohë posaçërisht të vështira.” /abcnews.al/

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button