Lajme

Kanceri i gjirit, Rama nxjerr videon e grave që luftojnë me sëmundjen

Kryeministri Edi Rama njofton çeljen e fushatës kundër kancerit të gjirit, në muajin dedikuar luftës ndaj kësaj sëmundje të rëndë. Përmes një videoje që ka postuar në facebook ku gratë që janë në luftë me këtë sëmundje, Ramabën thirrje që çdo grua, të marrë pak kohë për kontrollin e gjirit.

Postimi i plotë:

Tetori rozë, me historitë frymëzuese të grave që me forcë e kurajë, po fitojnë betejën për jetën dhe thirrjen për çdo grua, që të marrë pak kohë për kontrollin e gjirit, çelim sot fushatën e ndërgjegjësimit për luftën kundër kancerit të gjirit.

#MosNeglizho

#DiagnostikimiIhershëmShpëtonJetë

#KohaështëTANI

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close