Lajme

Kandidati për deputet Dashamir Tahiri takime në Sarandë

Në një takim në Sarandë kandidati për deputet Dashamir Tahiri gjatë kësaj fundjave ka zhvilluar takime të shumta në Sarandë , Delvinë dhe në fshatrat përreth .

Tahiri ka dëgjuar shqetësimet e banorëve të Delvinës dhe Sarandës, më tej Tahiri vazhdoj se votojnë në qarkun e Vlorës  është i pari në listë, dhe kandidon për herë të tretë, dhe në listën e PD ka qenë i 5, une kam fituar dhe do fitoj vazhdon në bisedën e tij Tahiri, se në 2009  ka qenë vetë ai që partia demokratike ka marrë fitoren me votat e camëve.

Kandidati Dashamir Tahiri i Lëvizjes Për Ndryshim thotë se fushata po ecën mirë dhe nuk ka asnjë problem, dhe fitorja e tij është e sigurtë , problematikat e familjeve janë të mëdha dhe  lidhen me ekonominë dhe papunësinë  . Prandaj kërkoj përsëri  votën e komunitetit cam dhe lab, as i kam genjyer dhe as i kam mashtruar ndonjëher po i kam par drejtpërdrejt dhe i kam mbeshtetur kur kan patur nevoje.

Komuniteti çam i Sarandës , Delvinës dhe Konispolit, ashtu si në të gjithë qarkun ndihet i papërfaqësuar gjatë katër viteve të shkuara dhe i papërfaqësuar nga listat e partive të mëdha në kto zgjedhje. Sëbashku ne do të vazhdojmë drejt rrugës së fitores dhe përfaqësimit në Parlament dhe ky mandat do të jetë shumë i rëndësishëm për qeverinë e ardhshme ashtu si mandati i vitit 2009 . Në 25 prill votoni nr.11 ! Votoni Lëvizjen për Ndryshim ! Votoni nr 1.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: