Lajme

Kapet në Tiranë 32-vjeçari nga Elbasani

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penale është arrestuar nga Policia e Elbasanit në bashkëpunim  me efektivët e kryeqytetit në Tiranë.

Sipas policisë, në pranga ka përfunduar 32-vjeçari Thanas Bego, i cili dyshohet për vepra të vjedhjes dhe të plagosjes me dashje. Gjithashtu ndaj tij rëndojnë edhe akuza të tjera si mosbindje nda efektivëve të policisë, shkatërrim prone.

“Arrestohet Thanas Bego ,32 vjeç nga lagja Shënkoll i Elbasasanit , i shpallur në kërkim për disa vepra penale .Bego dyshohet të jetë autor i disa vjedhjeve si dhe ndaj tij është lëshuar edhe një urdhër arresti për plagosje me dashje , per shkaterrim prone, per mosbindje ndaj efektivave te policise.

Bego eshte kapur ne kryeqytet pas nje pune te mirëorganizuar  te sektorit te krimeve te komisariatit te policise Elbasan ne bashkepunim me koleget e Tiranes”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close