fbpx
Lajme

Kapet “Skifteri i Palasës”, ia mbulojnë kokën me qese plehrash

Policia e Vlorës ka ar restuar një person me rre zikshmëri të lartë, i cili ishte kthyer në tm errin e Palasës, ku raportohet se ka grabitur një sërë banesash dhe ka përd hunuar të moshuarat. Prej ditësh i riu grabiste banesat në Palasë, por policia ende nuk kishte rënë në gjurmët e tij, teksa sot ka rënë në prangat e bluve. Personi në fjalë, teksa është pikasur nga policia, është munduar të largohet, por pa mundur që t’ja dalë. Nga pamjet shihet sesi është i mbuluar me thesë në kokë në momentin kur po shoqërohet në komisariatin e Himarës. Kjo, edhe për shkak të akuzave për përd hunim. Krahas banesave që vid hte, ka dhe akuza nga të moshuara në Himarë për përd hunim, ku do të përballet edhe me to nëse vërtetohen. Autori i dyshuar është identifikuar nga kamerat e sigurisë së një prej banesave që ka grabitur. Krahas sendeve dhe orendive me vlerë vidhte edhe ullinj, vaj ulliri, raki etj. Në dëshminë në komisariat, ai nuk i pranon kri met e bëra, duke deklaruar se nuk i ka kryer ai dhe e vërteta do dali në shesh.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button