fbpx
Lajme

Kapet te rruga e tregut në Kukës 53-vjeçari (Emri)

Një 53-vjeçar, i identifikuar si Nuhi Koleci, është vënë në prángat e Pòlicisë së Kukësit, pasi ishte shpallur në kërkim për veprat penale plagosje e rëndë me dashje, dhe mbajtje pa leje e ármëve luftárake. “Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Plagosi me ármë zjárri një shtetas, kapet dhe vihet në pránga 53 vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Plágosja e rëndë me dashje”  dhe ” Mbajtja pa leje e ármëve luftárake dhe e municionit”.

Forçat e posaçme “Shqiponjat” në DVP Kukës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e marra për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij. Si rezultat i punës së  mirëorganizuar dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, në rrugën e tregut Kukës, u bë e mundur kapja dhe vënia në pránga e shtetasit N.K., 53 vjeç, banues në Kukës, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka caktuar masën e sigurisë “árrest me burg”, për veprat penale “Plágosja e rëndë me dashje”, dhe ” Mbajtja pa leje e ármëve luftarake dhe e municionit”.

Ky shtetas, më datë 18.04.2020, në aksin rrugor Krumë-Kukës, ka plagosur me ármë zjárri, për motive të dobëta, shtetasin D.V., 54 vjeç, banues në Kukës”, njofton pòlicia.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button