Lajme

Kinë, Vajza 2-vjeçare ngec në dritare, fqinji “hero” e mbajti për 10 minuta deri kur mbërrin zjarrëfiksja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një vajzë dy-vjeçare u bllokua në hekurat e dritareve në katin e 6-të të një ndërtese. Fatmirësisht, e mitura u pa nga fqinji i saj, e cila e mbajti atë për 10 minuta që mos të binte, derisa të vinte zjarrëfiksja.

Dëshmitarët thonë se fqinji tashmë kishte filluar të dridhej gjithashtu, por arriti të duronte derisa mbërritën zjarrfikësit, të cilët me sukses e nxorën të voglën. Vajza përfundoi në hekura pasi ajo mbeti vetëm në dhomë, kështu që nga kureshtja e fëmijëve ajo u ngjit në divan dhe u mbërthye në hekurat e dritares.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: