Lajme

Krujë, Shoqërohet 41-vjeçari, në kërkim një tjetër

Krujë, Vijojnë kontrollet nga Policia e Krujës, në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bi mëve n arkotike.

G oditet 1 rast i tentativës për kultivim të b imëve n arkotike, a rrestohet në flagrancë një 41-vjeçar. Gjithashtu, në vijim të kontrolleve evidentohet dhe g oditet 1 rast i kultivimit të b imëve n arkotike. Shpallet në kërkim 1 shtetas, procedohet penalisht 1 tjetër.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në zbatim të planit të masave për g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e na rkotikëve, si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe informacioneve të mara në rrugë operative, kanë evidentuar dhe goditur 1 rast të tentativës dhe 1 rast të kultivimit të b imëve n arkotike c ann abis s ativa, në fshatin Borizanë, Krujë.

Në vijim të veprimeve, specialistët për H  etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Krujë  arrestuan në flagrancë shtetasin P. D., 41 vjeç, banues në Borizanë, Krujë. Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit në oborrin e banesës së shtetasit P. D., kanë gjetur disa kubikë me fidanë c an nabis sativa, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Gjatë kontrollit në terren, shërbimet e Policisë kanë evidentuar dhe një rast të kultivimit të b imëve n arkotike.

Për këtë rast u bë shpallja në kërkim policor e shtetasit S. D., 58 vjeç dhe u procedua penalisht bashkëshortja e tij, shtetasja G. D., 56 vjeçe, banues në fshatin Borizanë Krujë. Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në oborrin e banesës të shtetasit S. D. u gjetën disa bimë të d yshuara c annabis sa tiva, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Specialistët për h etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Krujë proceduan p enalisht, për veprën p enale “K anosja për shkak të detyrës”, shtetasin M. H., 66 vjeç, pasi ka k anosur për shkak të detyrës shtetasin F. C., 37 vjeç, me detyrë nënkryetar i bashkisë Krujë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Durrës Më datë 04.05.2021, në orën 22:00, në lagjen nr.17, Durrës, ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht mjeti tip “Ford”, në pronësi të shtetases S. C., 43 vjeçe, banuese në Durrës. Në ambientet e Policisë janë shoqëruar 2 shtetas të dyshuar për këtë ngjarje dhe janë sekuestruar pamjet filmike për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: