Lajme

Kthjellime dhe vranësira, mëngjesi nis i ftohtë, ja ku do sjellë shi pasditja

Territori shqiptar do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Parashikohet që pasditja të sjellë zhvillim të vranësirave në zonat juglindore duke rrezikuar shira të dobët dhe lokalë ndërsa e gjithë pjesa tjetër e territorit mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes por rritje pritet në orët e  mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 2°c deri në 22°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi  3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: