Lajme

Kurbin, Ndalohet 30 vjeçari

Kurbin, Lezhë , Shërbimet e Policisë, kontrolle të shtuara në territor, për parandalimin e kultivimit të bimëve n arkotike.  Evidentohet dhe g oditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të k anabisit.

Ar restohet në flagrancë autori i tentativës për kultivim.  Shërbimet e Policisë Kurbin, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë kr iminale në fushën e kultivimit të b imëve n arkotike, gjatë kontrollit të territorit, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, kanë evidentuar dhe g oditur një rast të tentativës për kultivim të k anabisit, në b regun e lumit Mat, Kurbin.

Në përfundim të veprimeve, specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin a rrestuan në flagrancë shtetasin E. Ç., 30 vjeç, banues në Kurbin.

Ar restimi i tij u bë pasi është kapur në kushtet e flagrancës, duke tentuar të kultivojë b imë n arkotike c an nabis sativa në vendin e quajtur “Bregu i lumit Mat”, në fshatin Fushë Kuqe, Kurbin. Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në automjetin e këtij shtetasi u gjet dhe u sekuestrua një dorezë metalike që plotëson kushtet e a rmës së ftohtë.

Nën drejtimin e Prokurorisë Kurbin vijon puna për dokumentimin e plotë të këtij rasti dhe për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari të paligjshme. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprat penale “Kultivimi i b imëve n arkotike”, e kryer në bashkëpunim dhe ” Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e a rmëve të f tohta “.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: