fbpx
Lajme

LAJM I FUNDIT/ Mbyllet qendra shëndetësore në Elbasan, 5 persona të personelit mjekësor rezultojnë pozitiv

Stafi shëndetësor prej 5 personash në qendrën shëndetsore në lagjen Skënderbej ka rezultuar i prekur me Covid-19. Bëhet me dije se te prekur kanë rezultuar 3 infermierë dhe 2 mjekë të cilët pas daljes së përgjigjes së tamponit janë karantinuar. Për pasojë qendra shëndetësore është mbyllur. Nuk dihet ende ku do të transferohen shërbimet shëndetësore për banorët e kësaj zone.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button