Lajme

Lajm i fundit/ Pr.anga një personi shumë të rre.zikshëm, dalin detajet e reja, kush ishte burri që lëvizte me…

Një 40-vjeçar i cili cilësohet se një person me rr ezikshmëri të lartë shoqërore, i dënuar më parë me 15 vite b urg për v rasje u kap nga policia në Shijak.

Duke marrë parasysh rrezikshmërinë e personit, u ngritën pika kontrolli grackë dhe u bë i mundur identifikimi i automjetit me të cilin lëvizte personi i dyshuar.

Në momentin që Policia ka ndërhyrë për të ndaluar ndaluar automjetin, 40-vjeçari G. B., banues në Shijak ka braktisur mjetin dhe ka tentuar të largohet me vrap duke hedhur edhe a rmën e zjarrit në tokë, por është kapur dhe prangosur në flagrancë nga shërbimet e policisë, të cilat kishin ngritur perimetër sigurie për të mos lejuar largimin e tij.

Shtetasi G. B. është person me rrezikshmëri të lartë, me precedent k riminal në fushën e k rimeve ndaj personit dhe ka qenë i dënuar më parë me 15 vite b urg për veprën penale “V rasja me dashje”, ngjarje e ndodhur në vitin 1997.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close