fbpx
Lajme

Lezhë/ Po çonte fëmijët në shkollë, bashkëfshatari i dholi para Hilë Gjinit dhe… (Foto)

Hilë Gjini është personi që ka mbetur i pl ag osur me ar më mëngjesin e sotëm në Lezhë, në fshatin Balldren. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 08.00 të mëngjesit, kur i pl ag osuri kishte dalë për të çuar fëmijët në shkollë me makinë. Në rrugën para shtëpisë ai është përballur me një bashkëfshatar të tijin, i cili e ka që lluar dy herë me pi stoletë në bark.

Nuk dihet nëse mes dy banorëve të Balldrenit ka ndodhur ndonjë përp lasje verbale apo bëhet fjalë për ndonjë konf likt të mëparshëm. Fëmijët e Gjinit dy shohet se kanë parë gjithë ngjarjen e rë ndë pasi pas pak do të dërgoheshin në shkollë nga babai i tyre. Në makinë ka qenë dhe gruaja e tij.

Menjëherë drejt fshatit ka shkuar autoambulanca e cila ka marrë Hilë Gjinin dhe e ka transportuar atë në spitalin e Lezhës, nga ku mësohet se i pl agosuri është në gjendje të rë ndë për jetën. Forca të shumta Policie, siç shihet në pamjet e mëposhtme, kanë shkuar drejt vendngjarjes për zbardhjen e sajd he ka pjen e autorit. Ai është bashkëfshatar i Hilë Gjinit dhe është identifikuar nga Policia si shtetasi me inicialet GJ.GJ.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button