Lajme

VIDEO\ Lushnje-Rrogozhinë, Audi Q7 fluturon nga autostrada dhe përfundon në oborrin e shtëpisë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Rrogozhinë-Lushnje në afërsi të fshatit Konjat. Sipas burimeve të para të informacionit thuhet se ka qënë një automjet tip Audi Q5 me targa AA 189 CZ. Automjeti ka dal nga rruga si rezultat i shpejtësisë dhe pasi ka kaluar barrierat mbrojtëse të rrugës ka hyrë në oborrin e banesës që ndodhej anës rrugës. Burime bëjnë me dije se dy të rinjtë që ndodheshin në foristradë janë Matias Rakipi dhe Sebastian Sefa, të cilët për shkak të plagëve të marra janë transportuar me urgjencë nga spitali i Lushnjës për në Tiranë.

Në automjet udhëtonin dy djem të rinjë të cilët mbetën të plagosur e po marrin mjekimin në spitalin e Lushnjes. Disa vite më parë si ky rast makina i mori jetën një të moshuare në oborrin e banesës së saj. Në vëndngjarje ka shkuar policia e po kryen veprimet ligjore për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close