Lajme

Makina përplas dy fëmijë në Vlorë, largohet me shpejtësi nga vendngjarja, ja gjendja shëndetësor e të miturve

Policia e Vlorës ka shpallur në kërkim një 51 vjeçari pasi ka aksidentuar dy shtetas të mitur.

Sipas informacioneve të policisë mësohet se shtetasi me ininciale E.H, teksa ishte duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar dy shtetas të mitur, 15 dhe 17 vjeç, dhe më pas është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Fëmijët u dërguan në spital ku dhe morën ndihmën mjekësore, ndërkohë fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën dhe kanë lënë ambientet e spitalit. Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close