Lajme

Manastirliu: Realizohet operacioni i parë në zemër në spitalin “Shefqet Ndroqi”

Në spitalin Shefqet Ndroqi është realizuar operacioni i parë në zemër. Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se kjo është një nisje e mbarë për funksionimin e qendrës së dytë të kardiokirurgjisë të spitaleve publike. “Është realizuar me sukses operacioni i parë në zemër në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, duke nisur mbarë funksionimin e qendrës së dytë të kardiokirurgjisë të spitaleve publike.

Urime stafit mjekësor prof. Rezar Deveja, dr. Dervish Hasi, dr. Ketjon Menkshi, dr. Marjeta Bilaj, dr. Nereisa Rushiti, për kryerjen e operacionit të parë, me mbështetjen e prof. Ilir Ohri, prof. Arben Baboçi, prof.asc. Alma Cani dhe dr. Saimir Kuçi”, shkruan ministrja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: